İşte şeytanı bile şaşırtacak soygun

  • Ana Sayfa
  • İşte şeytanı bile şaşırtacak soygun
İşte şeytanı bile şaşırtacak soygun
Şehirlerarası yollarda kamyonları gözetleyen soyguncular öyle bir yöntem buldular ki polisi bile şaşırttılar!Abone ol

İstanbul’da üzerinde şoförün cep telefonu yazan kamyonları takip ederek, sözde malların gittiği firma yetkilisi gibi arayıp kamyonu kendi istedikleri depoya yöneltip soyan, 1'i kadın 14 kişi gözaltına alındı.

Zanlıların bir yıl içinde bu yöntemi kullanarak yaklaşık 3 milyon liralık vurgun yaptıkları öğrenildi. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri yaklaşık 4 ay sür washington seo en telefon dinlemesinin ardından, önceki sabaha karşı eş zamanlı olarak 17 adrese baskın yaptı. Baskınlarda dolandırıcılık çetesinin lideri M.D.T.'nın da (40) aralarında bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı. Zanlılarla birlikte piyasa değeri yaklaşık 60 bin lira olan bir kamyon iplik, 7 bin 200 Euro, 12 bin 900 dolar para ele geçirildi. Baskın yapılan evlerde yapılan aramada nakliye firması isimleri, telefon numaraları ve adresleri ile buralarda çalışan şoförlerin isim ve cep telefonlarından oluşan 7 sayfalık dokümanda ele geçirildi.

ÇETE ELEMANLARI YOLLARDA AVDA

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından yapılan soruşturmada zanlıların izledikleri yöntemde ortaya çıkarıldı. 3-4 kişilik gruplar halinde otomobillerle şehirlerarası yollarda dolaşan çete elemanlarının mola yerlerinde üzerinde şoförün cep telefonu bulunan kamyonların sürücüleri ile dostluk kurarak taşıdıkları mallı öğrendikleri belirtildi. Daha sonra kamyonun hareket etmesinin ardından cep telefonu ile arayarak kendilerini malın gideceği firmanın yetkilisi gibi tanıtan dolandırıcıların şoföre, "Telefonunuzu nakliye firmasından aldık. Siz yoldayken taşıdığınız malı sattık. Gideceği adres değişti. Lütfen şimdi vereceğimiz adrese malı teslim edin" dedikleri öğrenildi. Daha sonra kendi verdikleri adrese gidip bekleyen zanlıların gelen kamyondaki malları boşalttıkları, kamyoncunun ayrılmasının ardından başka bir kamyona yükleyerek çaldıkları öğrenildi.Kategori : GÜNCEL