Bağış'tan Brüksel'de taziye ziyareti

  • Ana Sayfa
  • Bağış'tan Brüksel'de taziye ziyareti
Bağış'tan Brüksel'de taziye ziyareti
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Brüksel'de 2 Türk ailesine taziye ziyaretinde bulundu.Abone ol

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Brüksel'de Türklerin yoğun olarak yaşadığı Schaerbeek semtindeki patlamada hayatını kaybeden 2 Türkün ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

Polisin yoğun güvenlik önlemleri altında, patlamanın gerçekleştiği bölgede incelemelerde bulunan Bağış, yıkılan evlerinin altında can veren Michel Şahin (58) ile Mürsel Köse'nin (76) ailelerine başsağlığı d en hızlı seo iledi.

Şahin ailesi ziyarette basının görüntü almasına izin vermezken, Köse ailesini ziyarette Bağış'ın, Mürsel Köse'nin patlamada balkon demirine takılarak hayatta kalan eşi İbide Köse'ye, "Allah rahmet eylesin, mekanı Cennet olsun. Başbakanımız da çok selam gönderdi, başsağlığı diledi. Yanlız değilsiniz. Devletimiz arkanızda. Büyükelçimizle, başkonsolosumuzla, bakanımızla, memurumuzla hep beraber yanınızdayız. Zor günleri beraber yeneceğiz. Hep beraber kolaylaştıracağız anacığım. Sen çocuklara sahip çıkacak, büyüklük yapacaksın. Evin direği artık sensin. Güçlü olmanız lazım" dediği görüldü.

Taziye ziyaretlerinin ardından kısa bir açıklama yapan Bağış, hayatını kaybeden 2 Türk vatandaşının ailelerinin acısını paylaşmak için geldiğini belirterek "Yanlız olmadıklarını, Türkiye'nin büyük devlet olduğunu, dünyanın neresinde olursa olsun vatandaşlarının yanında olduğunu ve her türlü ihtiyaçlarına cevap verme konusunda kararlı olduğumuzu ilettim" şeklinde konuştu.

Bağış, "Bu olayın biran evvel açıklığa kavuşturulması, patlamanın gerçek nedeninin belirlenmesi gerekiyor. Bu konuda Belçika makamlarıyla iletişimimiz net şekilde devam ediyor" dedi.

Patlamada hayatını kaybeden Köse'nin cenazesi yarın İstanbul'a gönderilecek. Şahin ailesi ise cenazelerini Belçika'da defnedecek.

Cumartesi gecesi Şahin ailesine ait yaklaşık 100 yıllık 3 katlı binada, gaz sızıntısı nedeniyle gerçekleştiği tahmin edilen şiddetli patlamada 3 bina yerle bir olmuş, ikisi Türk 3 kişi ölmüştü.Kategori : POLİTİKA