'İstanbul'da Kolombiya' sergisi açıldı

  • Ana Sayfa
  • 'İstanbul'da Kolombiya' sergisi açıldı
'İstanbul'da Kolombiya' sergisi açıldı
Kolombiyalı ressam Fernondo Türk Rubiano'nun "İstanbul'da Kolombiya" adlı suluboya resim sergisinin açılışı gerçekleşti.Abone ol

Zeytinburnu Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Aydın'ın açılışını gerçekleştirdiği sergide Rubiano ve Aydın Türkiye-Kolombiya dostluğuna vurgu yaptılar.

Kendini isminden dolayı ersag her zaman Türk addettiğini söyleyen Kolombiyalı ressam; "Ben sadece ressam değil aynı zamanda mimarım. Bu nedenle gezdiğim ülkelerin mimarileri beni fazlasıyla cezbediyor. Bu sergide istedim ki, İstanbullular Kolombiya mimarisi hakkında fikir edinebilsin. Hatta ilerleyen zamanlarda İstanbul mimarisi ile ilgili de çalışmalar yapmak isterim. Umarım iki ülkenin dostluğuna küçük de olsa bir katkım olmuştur." dedi.

Fernondo Türk Rubiano açılış kokteyli sonrası katılımcılara resimleri hakkında tek tek bilgi verdi. Mustafa Aydın tarafından kendisine hediye edilen, “ZEYTİNBURNU - Surların Öte Yanı” kitabını inceleyen Rubiano, bir gün surları da resmetmek istediğini belirtti.

39 parça eserin yer aldığı sergiden elde edilen gelirin, yardım kuruluşlarına bağışlanacağı öğrenildi.

Kolombiya milli mimarisi ilgili resimlerin, sanatseverlerin ilgisine sunulduğu sergi 07 Ekim tarihine kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi sergi alanında gezilebileceği belirtildi.Kategori : GÜNCEL