Toçoğlu'ndan sanayi esnafına ziyaret

  • Ana Sayfa
  • Toçoğlu'ndan sanayi esnafına ziyaret
Toçoğlu'ndan sanayi esnafına ziyaret
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Dörtyol Sanayi Sitesi'ni ziyaret etti.Abone ol

Dörtyol Merkez Oto Sanayi Çarşısı Koruma ve Güzelleştirme Dayanışma Derneği'nde sanayi esnafı ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili kararlarını çok yakında açıklayacaklarını söyledi.

Burada açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “Ben işin başında da söylemiştim. Esnafımız ne istiyorlarsa onu yapacağız demiştim. Ve öyle de yapacağız. Şimdi hamdolsun kazasız belasız görüşmeler yapıldı. Sizin bu konuda yaptığınız değerlendirmeler bana bir rapor halinde sunuldu. Bu raporu okuduk, değerlendirdi florida seo k. Esnafımızın söylediği bizim başımızın üzerindedir. Biz hiçbir zaman böyle çalışmaları siyasi kapris meselesi yapmayız. Artık şimdi son aşamaya geldik. Çarşamba günü Milletvekillerimizle bir değerlendirme toplantısı yapacağız, SATSO ile SESOB ile bir toplantı gerçekleştireceğiz. Ondan sonra da sizlerle tekrar bir araya gelip kararı açıklayacağız” dedi.

Her zaman esnafın yanında olduklarını vurgulayan Başkan Toçoğlu, “Şunu da özellikle vurgulamak isterim ki, bu proje hayata geçer veya geçmez hiç fark etmez. Ben bir kardeşiniz olarak, bir belediye başkanınız olarak her zaman yanınızdayım. Bu karşılıklı diyaloglarımızla yine devam edecek. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak size nasıl katkımız olabilirse bu katkımızı devam ettireceğiz. Bu Kentsel Dönüşüm Projesinin buraya kazandırdığı en büyük özellik, bir değişim arzusunun ortaya çıkmış olmasıdır. Tabi değişimler her zaman zordur ama konuşmaktan korkmamak lazım. Bütün olarak bazı işler yapamıyorsak, lokal olarak işler yapmalıyız. O yüzden konuşmaktan korkmamak lazım. Tekrar söylüyorum vatandaşlarımızın kararı bizim için belirleyicidir. Vatandaşımız ne derse o olacaktır” diye konuştu.

Gerçekleştirilen ziyarette Dörtyol Merkez Oto Sanayi Çarşısı Koruma ve Güzelleştirme Dayanışma Derneği Başkanı Aykut Kobaş ve Dörtyol Sanayi Derneği Ahmet Bayır da hazır bulundu.

Aykut Kobaş, “Biz başkanımıza her zaman güvendik. Bu proje hayata geçer veya geçmez. Bunu bilemem ama burada yenilenmeye açık bir toplum oluştu. Biz her zaman belediyelerimizin kapısını çalacağız. Ne olursa olsun eksiklerimizi gidereceğiz ve yenileneceğiz. Bunu da inşallah el birliği ile yapacağız. Şimdi başkanımızın bu konuyla ilgili yapacağı açıklamayı bekliyoruz. Başkanımız esnafın taleplerinin göz önünde bulunduracağını ve zorla bir şey yaptırılmayacağının sözünü vermişti. Başkanımızın bu verdiği sözü tutacağına inanıyoruz” dedi.Kategori : GÜNCEL