Söke'de şehit düşen toprağa verildi

  • Ana Sayfa
  • Söke'de şehit düşen toprağa verildi
Söke'de şehit düşen toprağa verildi
Söke'de dün yakın mesafedan edilen ateşle hayatını kaybeden asker Hakan Kelakaya Bileçik'te toprağa verildi.Abone ol

Aydın'ın Söke ilçesindeki Askerlik Şubesi'nde meydana gelen olayda hayatını kaybeden Hakan Kelakaya (21) Bilecik'in İnhisar ilçesine bağlı Samrı köyünde toprağa verildi.

Kelakaya'nı it uzmanı ve yöneticisi n cesedi İzmir Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsinin ardından özel ambulansla Samrı köyüne getirildi. Kelakaya'nın cenazesi daha sonra Türk bayrakları asılan evine götürüldü. Bu sırada Kelakaya'nın annesi Yasemin, babası Ramis, ikiz kardeşi Gökhan ve ablası Yeliz, fenalık geçirdi.

Hakan Kelakaya'nın Türk bayrağına sarılı tabutu askerlerin omzunda köy meydanına getirildi. Kelakaya cenazesi, Söğüt İlçe Müftüsü Sedat Çakar tarafından kıldırılan namazın ardından köy mezarlığına defnedildi.

Güçlükle ayakta durabilen anne Yasemin Kelakaya ''vatan sağ olsun'' diyebildi.

Cenaze törenine Kelakaya'nın ailesi ve yakınlarının yanı sıra İnhisar Kaymakam Vekili Vural Karagül, İnhisar Belediye Başkanı İsmail Cambaz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ertan Yıldız, Bursa Asker Alma Bölge Başkanı Albay Alpaslan Büyükuysal, Bilecik Askerlik Şubesi Başkanı Albay Selim Baş ile vatandaşlar katıldı.Kategori : GÜNCEL