SP'li başkanlar Erbakan'a kafa tuttu

  • Ana Sayfa
  • SP'li başkanlar Erbakan'a kafa tuttu
SP'li başkanlar Erbakan'a kafa tuttu
Kurtulmuş yol ayrımında karar vermeye çalışırken, SP'li belediye başkanları bugün ortak bir karar aldı.Abone ol

Saadet Partili Şanlıurfa Belediye Başkanı Eşref Fakıbaba, ''Belediye başkanları olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımızı Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş öncülüğünde sürdürmeye kararlıyız'' dedi.

Saadet Partili belediye başkanları, Parti Genel Merkezi'nde saat 16.00'da Genel Başkan Numan Kurtulmuş ile yeni yol haritasını belirlemek üzere bir araya geldi.

Kurtulmuş ile yapılan görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

BAŞKANLARDAN KURTULMUŞ google seo 'A DESTEK

Saadet Partili Şanlıurfa Belediye Başkanı Eşref Fakıbaba, toplantı sonrasında yaptığı basın açıklamasında, Saadet Partili belediye başkanlarının yaptığı istişare toplantısında aldıkları kararları açıkladı.

Partilerinin 11 Temmuz 2010 tarihinde genel başkanları Kurtulmuş liderliğinde ''kongreden iktidara'' sloganı ile genel kurulu gerçekleştirdiklerini belirterek, bugüne kadar genel başkanlarının kullandığı dil ve üslup, ortaya koyduğu performans ve öncülük ettiği ilkeli siyaset anlayışının millet tarafından karşılık bulduğunu söyledi.

Fakıbaba, belediye başkanları olarak Genel Başkan Kurtulmuş'un söz konusu siyaset üslubunu her zaman takdirle desteklediklerini vurgulayarak, ''Kongreden sonra meydana gelen olaylar, partimiz aleyhine açılan davalar, özellikle hiç kimsenin, hiçbir şekilde kabul edemeyeceği ölçüde, iftar sofralarında düzenlettirilen çirkin saldırılar ve parti yöneticilerine uygulattırılan şiddet ve baskı belediye başkanları olarak bizleri üzmüştür. Bizler bu olayları yapan ve yaptıranları yalan ve iftira kampanyasını sürdürenleri şiddetle kınıyoruz'' diye konuştu.

Daha önce 4 partisi ''demokratik olmayan yöntemlerle'' kapatılmış bir camianın belediye başkanları olarak en son Saadet Partisi'nin kayyum kararı ile ''siyasi infaza'' tabi tutulmasının kendilerini derin bir üzüntüye sevk ettiğini ifade eden Fakıbaba, şunları kaydetti:

''Biz bu süreçte, belediye başkanları olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımızı Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş öncülüğünde sürdürmeye kararlıyız. Genel Başkanımızın yapmakta olduğu geniş istişarelerin, ardından alacağı her türlü kararı destekleyeceğimizi ve alacağı kararlara uyacağımızı kamuoyuna saygılarımızla arz ediyoruz.''

KURTULMUŞ'UN KARARINA UYACAKLARKategori : POLİTİKA