Gandi'den Erdoğan'a samimiyet sözü

  • Ana Sayfa
  • Gandi'den Erdoğan'a samimiyet sözü
Gandi'den Erdoğan'a samimiyet sözü
Başbakan, İstanbul'dan CHP liderine samimi değil dedi, Kılıçdaroğlu Ankara'dan cevap verdi.Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın İstanbul'dan "samimi değil" sözlerine Ankara'dan cevap verdi. Kılıçdaroğlu, Anayasa değişikliği teklifine destek vereceklerini söyleyerek, bu konuda kimsenin samimiyetinden şüphe duymamasını istedi.

Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Bala ilçesine bağl anti seo nasıl yapılır ı Afşar Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Müslüm Coşan'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyarette konuşan Coşan, Kılıçdaroğlu'na, 2007'de meydana gelen depremde, belde halkına devlet tarafından yaptırılan evlerin hala teslim edilemediğini, vatandaşların hasarlı evlerde oturduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu da evlerin bir an önce teslim edilmesi gerektiğini söyledi.

Ziyaret sonrası belediye önünde parti otobüsünden vatandaşlara hitap eden CHP lideri, siyasetin kavga alanı olmadığını söyleyerek, vatandaşa hizmet için yola çıktıklarını söyledi. Referandum sürecini ve alınan oy oranlarını da değerlendiren Kılıçdaroğlu, vatandaşın yaptığı tercihe saygı duyduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

''(Evet) diyen de 'hayır' diyen de başımızın üstünde. Biz bunu söyledik ama sayın Başbakan, 'hayır oyunu kullananlar darbecidir' dedi. Doğru değil. Kim darbeci? Hayır oyunu kullanmak ne kadar önemliyse evet oyunu kullananlar da bizim vatandaşımız. Onları suçlayacak mıyız? Ben muhalefet olarak hayır oyunun kullanılmasını istedim, vatandaş evet verdi ret mi edeceğiz? Vatandaşın tercihine saygı göstereceğiz. Dürüst politikacının görevi budur."

KILIÇDAROĞLU AFŞAR'DAN SÖZ VERDİKategori : POLİTİKA