İçişleri Bakanı Kuzey Irak'ta

  • Ana Sayfa
  • İçişleri Bakanı Kuzey Irak'ta
İçişleri Bakanı Kuzey Irak'ta
İçişleri Bakanı Beşir Atalay'dan Kuzey Irak'a önemli ziyaret. Atalay ziyaretine Erbil'den başladı. Abone ol

İçişleri Bakanı Beşir Atalay Erbil yönetimiyle görüşmek üzere Kuzey Irak'a gitti. Atalay'ın önceliği ise PKK ile mücadele olduğu kaydedildi...

IRAK'taki ABD güçleri komuta heyetinin de Ankara ziyareti gündemde. Yarın amazon ads toplanacak Bakanlar Kurulu'nda da ilk gündem; terörle mücadele.

BDP ile dirsek teması, diyalog arayışları sürerken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni dönemdeki yeni terörle mücadele çalışmalarını "Farklı alanlarda mücadele sürecek" diyerek anlattı.

Farklı alanlardan biri PKK'nın yurtdışı desteğinin ortadan kaldırılması. Yani Türkiye'nin terörle mücadele çalışmalarına destek aranması. Destek için çalışmalar başladı bile.

MİT Müsteşarı Hakan Fidan ABD'de; Bağdat Büyükelçisi Murat Çelik Kuzey Irak'ta Mesud Barzani ile görüştü. Ama trafik bitmedi.

Erbil'deki süreç, Kuzey Irak yönetimi ile yakın temas İçişleri Bakanı'nın bölgedeki temaslarıyla devam ediyor. Ama ziyaret trafiği sadece Kuzey Irak yönetimi ile sınırlı değil, ABD de sürecin içinde.

Salı günü Irak'taki Amerikan güçlerinin komuta heyeti Türkiye'ye gelecek.

Tüm bu temas trafiğinden önce pazartesi günü Bakanlar Kurulu toplanacak. Terörle mücadele bir kere daha toplantıda masaya yatırılacak.Kategori : DÜNYA